BZX84-B7V5,215
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX84-B7V5,215
JLCPCB Part #
C295458
Package
SOT-23(TO-236AB)
Description
1 Independent 15Ω 1uA@5V 250mW 7.35V~7.65V 7.5V SOT-23(TO-236AB) Zener Diodes ROHS