BZX84-B47,215
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX84-B47,215
JLCPCB Part #
C550922
Package
SOT-23(TO-236AB)
Description
1 Independent 250mW 46.1V~47.9V 47V 50nA@32.9V 50Ω SOT-23(TO-236AB) Zener Diodes ROHS