BZX84-B3V6235
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX84-B3V6235
JLCPCB Part #
C5584336
Package
SOT-23(TO-236AB)
Description
1 Independent 250mW 3.53V~3.67V 3.6V 5uA@1V 90Ω ±2% SOT-23(TO-236AB) Zener Diodes ROHS