BZV55-C16,135
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZV55-C16,135
JLCPCB Part #
C550419
Package
SOD-80C
Description
1 Independent 15.3V~17.1V 16V 40Ω 500mW 50nA@11.2V ±5% SOD-80C Zener Diodes ROHS