BZV55-B20,135
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZV55-B20,135
JLCPCB Part #
C550392
Package
SOD-80C
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 15Ω 19.6V~20.4V 20V 500mW 50nA@14V SOD-80C Zener Diodes ROHS