BAS40-05W-QX
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BAS40-05W-QX
JLCPCB Part #
C7507535
Package
SOD-323
Description
1 Pair Common Cathode 10uA@40V 120mA 380mV@1mA 40V SOD-323 Switching Diodes ROHS