74LVC16240ADGG/C4118
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
74LVC16240ADGG/C4118
JLCPCB Part #
C3753807
Package
TSSOP-48
Description
-40℃~+125℃ 1 1.65V~3.6V 16 2.3ns@3.3V,50pF 24mA 24mA 74LVC 80uA Tri-State Unidirectional TSSOP-48 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS