74HC2G08DP-Q100,125
MFR.Part #
74HC2G08DP-Q100,125
JLCPCB Part #
C6467992
Package
TSSOP-8
Description
-40℃~+125℃ 1.5V、3.15V、4.2V 1.9V、4.4V、5.9V 100mV、330mV、400mV 12.2mA 2 2 20uA 2V~6V 4mA 500mV、1.35V、1.8V 74HC AND Gate TSSOP-8 Logic Gates ROHS