74AHCT1G00GV-Q100125
MFR.Part #
74AHCT1G00GV-Q100125
JLCPCB Part #
C4471177
Package
SOT-753
Description
-40℃~+125℃ 1 100mV、550mV 2 2V 3.7V、4.4V 4.5V~5.5V 40uA 74AHCT 800mV NAND Gate Overvoltage-tolerant input SOT-753 Logic Gates ROHS