SPC5633MF1MLQ80R
Extended
Manufacturer
NXP Semicon
MFR.Part #
SPC5633MF1MLQ80R
JLCPCB Part #
C2056868
Package
LQFP-144(20x20)
Description
-40℃~+125℃ 12bit 1MB 32 Bit 4.5V~5.25V 64KB 80 80MHz Built-in FLASH Freescale Series LQFP-144(20x20) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS