MCF53011CQT240
Extended
Manufacturer
NXP Semicon
MFR.Part #
MCF53011CQT240
JLCPCB Part #
C3216840
Package
LQFP-32(7x7)
Description
-40℃~+85℃ 1.08V~3.6V 128KB 240MHz 32 Bit 61 Built-in Freescale Series ROMless LQFP-32(7x7) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS