MCF52236AF50A
Extended
Manufacturer
NXP Semicon
MFR.Part #
MCF52236AF50A
JLCPCB Part #
C6666539
Package
LQFP-80(14x14)
Description
12bit 3V~3.6V 43 50MHz Freescale Series LQFP-80(14x14) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS