LPC11E36FBD64/501
Extended
Manufacturer
NXP Semicon
MFR.Part #
LPC11E36FBD64/501
Description
1.8V~3.6V 10bit 50MHz 54 ARM Cortex-M0 - Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS