SR1-1206-222
Extended
Manufacturer
NTE Electronics
MFR.Part #
SR1-1206-222
JLCPCB Part #
C6683751
Package
1206
Description
-55℃~+155℃ 2.2kΩ 250mW Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS