SR1-0603-047
Extended
Manufacturer
NTE Electronics
MFR.Part #
SR1-0603-047
JLCPCB Part #
C5759398
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 47Ω 63mW Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount