NTE5002A
MFR.Part #
NTE5002A
JLCPCB Part #
C7016085
Package
DO-35
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 1.3kΩ 2.7V 30Ω 500mW 75uA@1V ±5% DO-35 Zener Diodes