NSM2012-20B5R-DSPR
Extended
Manufacturer
NOVOSENSE
MFR.Part #
NSM2012-20B5R-DSPR
JLCPCB Part #
C5137006
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 1.2mΩ 1.5us 100mV/A 3000Vrms 400kHz 5V Support ±20A SOIC-8 Current Sensors ROHS