973-12VDC-SL-A 12A250VAC
Extended
Manufacturer
NHC
MFR.Part #
973-12VDC-SL-A 12A250VAC
JLCPCB Part #
C396955
Package
插件,19x15.2mm
Description
-40℃~+85℃ 1 Set Normally Open: 1A (SPST NO) 100mΩ 10ms 110V@DC、277V@AC 12V 360mW 4 400Ω 5ms AgSnO2 Non-Polarized - Single Coil 插件,19x15.2mm Power Relays ROHS