MLD-FPC-0.3FG-H10-15P
Extended
Manufacturer
Minlenda
MFR.Part #
MLD-FPC-0.3FG-H10-15P
JLCPCB Part #
C54525320
Package
SMD,P=0.3mm,Surface Mount,Right Angle(Staggered pins)
Description
0.2mm 0.3mm 15P 1mm Bottom Contact Hinged Lid Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.3mm,卧贴(交错脚) FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS