TC2950-3.3VVBTR
MFR.Part #
TC2950-3.3VVBTR
JLCPCB Part #
C3749547
Package
DPAK-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100mA 126uVrms 3.3V 30V 350mV@(100mA) 93uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive DPAK-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS