TC2186-2.85VCTTR
MFR.Part #
TC2186-2.85VCTTR
JLCPCB Part #
C626546
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 150mA 2.85V 210mV@(150mA) 50dB@(100kHz) 55uA 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS