TC2055-1.8VCTTR
MFR.Part #
TC2055-1.8VCTTR
JLCPCB Part #
C626530
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 100mA 140mV@(100mA) 50dB@(100kHz) 55uA 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS