TC1301B-GDDVUATR
MFR.Part #
TC1301B-GDDVUATR
JLCPCB Part #
C628494
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 114uA 150mA、300mA 180mV@(300mA)、250mV@(150mA) 2 2.5V、2.7V、3V 58dB@(100Hz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive MSOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS