TC1301B-GDDVMFTR
MFR.Part #
TC1301B-GDDVMFTR
JLCPCB Part #
C515550
Package
DFN-8-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 114uA 150mA、300mA 180mV@(300mA)、250mV@(150mA) 2 2.5V、2.7V、3V 58dB@(100Hz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive DFN-8-EP(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS