TC1300Y-2.7VUA
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
TC1300Y-2.7VUA
JLCPCB Part #
C631931
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 2.7V 300mA 390mV@(300mA) 60dB@(1kHz) 6V 80uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive MSOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS