TC1300R-2.8VUATR
MFR.Part #
TC1300R-2.8VUATR
JLCPCB Part #
C628479
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 160uA 2.8V 300mA 390mV@(300mA) 60dB@(1kHz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive MSOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS