TC1265-3.3VETTR
MFR.Part #
TC1265-3.3VETTR
JLCPCB Part #
C632876
Package
TO-252-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.3V@(800mA) 130uA 3.3V 64dB@(1kHz) 6V 800mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive TO-252-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS