TC1264-3.3VDBTR
MFR.Part #
TC1264-3.3VDBTR
JLCPCB Part #
C622720
Package
SOT-223-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 130uA 3.3V 64dB@(1kHz) 6V 800mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS