TC1186-2.5VCT713
MFR.Part #
TC1186-2.5VCT713
JLCPCB Part #
C626436
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 2.5V 400mV@(150mA) 6.5V 64dB@(1kHz) 80uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS