TC1185-2.5VCT713
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
TC1185-2.5VCT713
JLCPCB Part #
C626429
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 2.5V 400mV@(100mA) 6V 80uA 9dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS