TC1108-2.8VDBTR
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
TC1108-2.8VDBTR
JLCPCB Part #
C622709
Package
SOT-223-3
Description
-40℃~+125℃ 1 2.8V 300mA 480mV@(300mA) 60dB@(1kHz) 6V Fixed Positive SOT-223-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS