TC1054-2.7VCT713
MFR.Part #
TC1054-2.7VCT713
JLCPCB Part #
C626383
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 120mV@(50mA) 2.7V 50mA 6.5V 64dB@(1kHz) 80uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS