TC1054-2.5VCT713
MFR.Part #
TC1054-2.5VCT713
JLCPCB Part #
C626381
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 120mV@(50mA) 2.5V 50mA 6.5V 64dB@(1kHz) 80uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS