TC1017-3.3VLTTR
MFR.Part #
TC1017-3.3VLTTR
JLCPCB Part #
C510947
Package
SC-70-5
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 150mA 3.3V 500mV@(150mA) 53uA 58dB@(1kHz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Thermal Shutdown Positive SC-70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS