TC1016-2.7VLTTR
MFR.Part #
TC1016-2.7VLTTR
JLCPCB Part #
C626355
Package
SC-70-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mV@(80mA) 2.7V 53uA 58dB@(1kHz) 6V 80mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SC-70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS