TC1015-3.6VCT713
MFR.Part #
TC1015-3.6VCT713
JLCPCB Part #
C626350
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100mA 250mV@(100mA) 3.6V 6V 80uA 9dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS