TC1015-2.8VCT713
MFR.Part #
TC1015-2.8VCT713
JLCPCB Part #
C145729
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100mA 180mV@(100mA) 2.8V 50uA 64dB@(1kHz) 6V Fixed Over Current Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS