SMDB15/TR13
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
SMDB15/TR13
JLCPCB Part #
C2448614
Package
SOIC-8
Description
-55℃~+150℃ 140pF 15V 16.7V 1uA 24V 300W 5A@8/20us Four channels TVS Unidirectional SOIC-8 ESD and Surge Protection (TVS/ESD)