SMBJ48AE3/TR13
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
SMBJ48AE3/TR13
JLCPCB Part #
C2446230
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-65℃~+150℃ 1uA 48V 53.3V 600W 7.7A 77.4V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS