SMBJ26AE3/TR13
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
SMBJ26AE3/TR13
JLCPCB Part #
C7083236
Package
SMBJ(DO-214AA)
Description
-65℃~+150℃ 14.2A@10/1000us 1uA 26V 28.9V 42.1V 600W@10/1000us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMBJ(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS