SMBJ16CE3/TR13
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
SMBJ16CE3/TR13
JLCPCB Part #
C2446751
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-65℃~+150℃ 16V 17.8V 20.8A 28.8V 600W Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS