SMBJ150AE3/TR13
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
SMBJ150AE3/TR13
JLCPCB Part #
C2446256
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-65℃~+150℃ 150V 167V 1uA 2.5A 243V 600W IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS