SMAJ6.5AE3/TR13
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
SMAJ6.5AE3/TR13
JLCPCB Part #
C2446141
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-65℃~+150℃ 11.2V 44.7A 500W 500uA 6.5V 7.22V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS