PIC18LF46K40-I/P
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
PIC18LF46K40-I/P
JLCPCB Part #
C648102
Package
PDIP-40
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~3.6V 10bit 1KB 3.6KB 36 5bit 64KB 64MHz 8 Bit Built-in FLASH PIC PDIP-40 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS