PIC18LF46K22-E/P
MFR.Part #
PIC18LF46K22-E/P
JLCPCB Part #
C648099
Package
PDIP-40
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~3.6V 10bit 1KB 3.8KB 35 48MHz 64KB 8 Bit Built-in FLASH PIC PDIP-40 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS