PIC18LF44K22-I/P
MFR.Part #
PIC18LF44K22-I/P
JLCPCB Part #
C648073
Package
PDIP-40
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~3.6V 16KB 256Byte 35 64MHz 768Byte 8 Bit Built-in FLASH PIC PDIP-40 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS