PIC18LF43K22-E/P
MFR.Part #
PIC18LF43K22-E/P
JLCPCB Part #
C648059
Package
PDIP-40
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~3.6V 256Byte 35 48MHz 512Byte 8 Bit 8KB Built-in FLASH PIC PDIP-40 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS