PIC18LF14K22-E/P
MFR.Part #
PIC18LF14K22-E/P
JLCPCB Part #
C647176
Package
PDIP-20
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~3.6V 10bit 16KB 17 256Byte 48MHz 512Byte 8 Bit Built-in FLASH PIC PDIP-20 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS