PIC18F66K22-I/PT
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
PIC18F66K22-I/PT
JLCPCB Part #
C54979
Package
TQFP-64(10x10)
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~5.5V 12bit 1KB 4KB 53 64KB 64MHz 8 Bit Built-in FLASH PIC TQFP-64(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS