PIC18F27Q10-E/SO
MFR.Part #
PIC18F27Q10-E/SO
JLCPCB Part #
C646527
Package
SOIC-28-300mil
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 10bit 128KB 1KB 25 3.53KB 5bit 64MHz 8 Bit Built-in FLASH PIC SOIC-28-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS